Nauka w CINiB-ie: zbiory specjalne

W CINiB-ie czytelnik znajdzie nie tylko najnowsze publikacje, podręczniki i skrypty z zakresu wszystkich dziedzin nauki reprezentowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, ale również kolekcje specjalne. Gromadzą one księgozbiór rzadki i cenny, na przykład egzemplarze wydawnicze sprzed kilku wieków czy dzieła i artefakty z prywatnych zasobów wybitnych osobowości (m.in. Stefana i Franciszki Themersonów). Ze względu na charakter zbiorów nie są one ogólnodostępne. Osoby zainteresowane zapoznaniem się z tą częścią materiałów powinny skontaktować się uprzednio z opiekunem zbiorów specjalnych, dr Marzeną Smyłłą (marzena.smylla@ciniba.edu.pl). Zbiory specjalne prezentowane są również podczas wystaw przygotowywanych przez pracowników Centrum.